Znalec není důvěryhodný, už to ukázal, říká Gazdík k posudku k otravě Bečvy

Články a rozhovory / Znalec není důvěryhodný, už to ukázal, říká Gazdík k posudku k otravě Bečvy

Petr Gazdík, místopředseda hnutí STAN

Nedůvěřivě reagoval místopředseda STAN Petr Gazdík na to, že znalecký posudek k otravě Bečvy, který si policie nechala vypracovat, podezřívá firmu Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm. Té areál patří a provozuje zde i čistírnu odpadních vod. „Policejní znalec podle mne není důvěryhodný, v posledních měsících to několikrát ukázal,“ uvedl pro iDNES.cz Gazdík.

„Rád si počkám na věrohodné důkazy. Snad to není jen součást mašinerie, která připomíná spíše zločinné spiknutí než snahu odhalit opravdového viníka,“ komentoval Gazdík výsledek práce soudního znalce Jiřího Klicpery.

Opoziční zástupci dlouhodobě podezírají ministra životního prostředí Richarda Brabce za hnutí ANO, že se právě kvůli tomu snaží kauzu zdržovat. Brabec totiž dříve také vedl jinou chemičku Lovochemie, která patří pod Agrofert, jenž premiér a šéf ANO Andrej Babiš převedl kvůli zákonu o střetu zájmů do svěřenského fondu.

Gazdík kvůli tomu loni v prosinci vyzval Brabce k rezignaci. „Kauza otravy řeky Bečva už přerostla ekologické katastrofy na střední Moravě, stala se také politickou kauzou selhání fungování institucí demokratického státu,“ řekl tehdy místopředseda STAN Petr Gazdík.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/reakce-politiku-k-posudku-k-otrave-becvy-energoaqua.A210504_153056_domaci_kop