Ministr školství Gazdík končí na kraji, místostarostou Suché Loze zůstane

Články a rozhovory / Ministr školství Gazdík končí na kraji, místostarostou Suché Loze zůstane

Ministr školství Gazdík končí na kraji, místostarostou Suché Loze zůstane

Petr Gazdík skončí po téměř čtrnácti letech jako krajský zastupitel STAN a odstoupí i z krajského výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Důvodem je fakt, že od prosince působí jako ministr školství, mládeže a tělovýchovy.

 

Sám říká, že působení ve vládě i na kraji by dokázal skloubit, ale chce odejít, protože Zlínský kraj a ministerstvo jsou pracovně propojeny. Kraj například posílá školám peníze, které dostává od státu.

„Není to sice neslučitelné, ale nesluší se to. Ministr by neměl být členem krajského zastupitelstva, měl by měřit stejně celé zemi,“ vysvětlil Petr Gazdík. „V žádném zákoně to není uvedeno jako střet zájmů, je to mé vyhodnocení situace. Mandátu krajského zastupitele se vzdám v horizontu několika týdnů,“ doplnil.

Gazdíka nahradí v krajském zastupitelstvu i školském výboru místostarosta Starého Města Martin Zábranský, který je rovněž původní profesí učitel. Ve volbách byl na sedmém místě kandidátky STAN a stal se prvním náhradníkem. Gazdíka by měl vystřídat na únorovém krajském zastupitelstvu.

„Vážím si toho, jak se Petr Gazdík rozhodl a že mi dal také možnost etablovat se na krajské úrovni,“ poznamenal Zábranský.

Gazdík nadále zůstává jako neplacený a neuvolněný místostarosta Suché Loze, kde trvale žije. V tom podle něho problém není. „Obec Suchá Loz a ministerstvo školství nemají nic společného, ale Zlínský kraj a ministerstvo školství už propojeny jsou,“ zmínil Gazdík.

Zdroj: Idnes.cz