Kandidujeme ve všech krajích, nabízíme zkušené komunální politiky

Články a rozhovory / Kandidujeme ve všech krajích, nabízíme zkušené komunální politiky

Kandidujeme ve všech krajích, nabízíme zkušené komunální politiky

Starostové a nezávislí podali třináct kandidátních listin pro nadcházející krajské volby. Mezi kandidáty jsou starostové, radní či zastupitelé českých měst a obcí.

„Dokázali jsme sestavit kvalitní kandidátku zkušených a slušných lidí v každém kraji. Naším cílem je zásadně promluvit do složení krajských rad,“ říká předseda STAN Petr Gazdík.

Ve většině krajů STAN uzavřeli memoranda o předvolební spolupráci především s regionálními uskupeními, jako je Hnutí Občané pro Budějovice v Jihočeském kraji, Starostové a osobnosti pro Moravu v Jihomoravském kraji, hnutí Východočeši v Královéhradeckém kraji, SNK ED na Vysočině, Karlovarská občanská alternativa v Karlovarském kraji či hnutí ZVUK 12 ve Zlínském kraji.

„Volební kampaň Starostů a nezávislých je regionální, protože v krajských volbách se rozhoduje o složení krajských zastupitelstev, a ta ovlivňují pouze krajskou politiku, ne celostátní. Sázíme na osobní kontakt s voliči v jejich obcích, ptáme se na jejich problémy, a diskuzi o nich budeme chtít přenést i na půdu krajských zastupitelstev,“ uzavírá Gazdík.

Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN